Müdürümüzden

Eğitim hayat boyu devam eden bir süreçtir. Okul öncesi dönemde başlar. Temel bilgi, beceri ve alışkanlıkların yerleştiği bu çok özel dönemde aldıkları eğitimin ve kazandıkları yaşamsal becerilerin çocukların geleceğini çok yönlü şekillendirmesi ve kalıcı izler bırakması kaçınılmazdır. Özel Küçük Prens Anaokulu olarak çocuklarımızın mutlu ve başarılı bir geleceğe attıkları ilk önemli adımları planlarken onlara sevildiklerini ve değerli olduklarını hissettikleri, kendilerini rahatça ifade edebildikleri, güvenli bir okul ortamı sunmaya önem veriyoruz. Hayat başarısının sadece akademik başarıdan ibaret olmadığını bilerek onları tüm gelişim alanlarında destekliyoruz.

Bizce her çocuk parmak izi kadar eşsizdir. Bu nedenle programlarımızı, etkinliklerimizi tasarlarken farklılıklara özen gösteriyoruz. Bilim ve teknoloji alanında bu denli hızlı ve kapsamlı değişimler olurken, bilgi ve teknoloji bu kadar yoğun olarak üretilir ve tüketilirken, biz eğitimciler öğrencilerimizi hangi mesleklerin ortaya çıkacağını henüz bilmediğimiz 20-30 yıl sonrası için yetiştirmek ve içinde yaşayacakları yüzyıla uygun bilgi ve becerilerle donatmak durumundayız. Bu sorumluluğun bilincinde, ekip ruhuyla, temelini Atatürk fikir ve eylemlerinin oluşturduğu ortak değerlerimiz doğrultusunda, 21.yüzyılın öğretmen özelliklerine sahip kadromuzdan, donanımlarımız, köklü eğitim kültürümüzle beslenen Fransızca programımızdan güç alarak yolumuza devam ediyoruz.

Tanışmak ve bu keyifli eğitim yolculuğuna birlikte devam etme kararı almak için siz değerli anne babalarımızı okulumuzda ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Elvan KANDEMİR
Özel Küçük Prens Anaokulu Müdürü