COVID-19 Bilgilendirme 2022-03-07T08:59:50+03:00

COVID-19 Süreci

Özel Küçük Prens Okulları olarak; dünya çapında hızla yayınlan Koronavirüs (COVID-19) hakkında T.C. Sağlık Bakanlığı, T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından bilgilendirme ve uyarıları yakından takip etmekteyiz.

Koronavirüs (COVID-19) salgını sebebiyle; dünya genelinde yaşanan eğitim-öğretim faaliyetlerinin ve günlük yaşamdaki belirsizliğin öğrencilerimizin üzerinde yaratmış olduğu zorunlu kısıtlamaların farkındayız. Bu süreci; Vakfımızla, idari yöneticilerimizle, okul yöneticilerimizle, öğretmenlerimizle, hizmet sağladığımız firmalarımızla, öğrencilerimizle ve siz velilerimizle alacağımız sıkı önlemlerin yanı sıra serinkanlılığımızı koruyarak, birbirimize ve çevremize vereceğimiz destek sayesinde en az sorunla atlatabileceğimize inanıyoruz.

Özel Küçük Prens Okulları olarak “T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu” ve “T.C. Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi” kapsamında, Okullarımızda gerekli çalışmaları tamamlamış bulunmaktayız.

SAJEV Eğitim Kurumlarında, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tetkik görevlileri tarafından yapılan denetleme sonrasında; Millî Eğitim Bakanlığı ve TSE iş birliği ile oluşturulan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu” içerisinde yer alan kriterlerin yerine getirildiği, Öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve çalışanlarımıza güvenli bir eğitim-öğretim ortamı hazırlandığı ve sürdürüldüğü tespit edilerek;

Okullarımıza TSE tarafından onaylanmış “Okulum Temiz Belgesi” verilmiştir.

En kısa sürede Okullarımızda buluşabilmek ümidiyle sağlıklı günler diliyoruz.

Tüm paydaşlarımızın, T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Milli Eğitim Bakanlıkları tarafından belirlenen sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanımı ile ilgili sağlık güvenliği kurallarına uymalarını bekliyoruz. Göstereceğiniz hassasiyet için şimdiden teşekkür ederiz.

Özel Küçük Prens Okulları olarak, eğitimci, öğrenci, veli, paydaş ve tüm çalışanlarımıza yönelik koruyucu sağlık politikalarının belirlenmesi, denetlenmesi, izolasyon, filyasyon, hijyen ve sağlık güvenliği vb. konulardaki uygulamalar, takip ve öneriler geliştirmek, Covid-19 ve benzeri salgın hastalık sürecinde etkin korunma ve hızlı müdahale çalışmalarını sağlamak amaçlarıyla “Salgın Hastalıktan Korunma ve Yönlendirme Komitesi” kurulmuştur.

Salgın Hastalıktan Korunma ve Yönlendirme Komitesi

 • Kurucu Temsilcisi& Genel Müdür
 • Okul Müdürlükleri
 • İşyeri Hekimi
 • İnsan Kaynakları Müdürü
 • İdari İşler, Satın alma ve Depo Yönetimi Sorumlusu
 • İç Kontrol ve Denetim Yöneticisi

Komite, salgına yönelik, tüm fiziki alanları ve ilgili tüm tarafları kapsayan risk değerlendirmesi çalışmalarını yapmakta ve yapılan bu risk değerlendirmesi sonuçlarına göre de Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol İçin Eylem Plan (lar)ı hazırlatarak, planların uygulanmasını ve kontrollerini sağlamaktadır.

Ayrıca; İşyeri Hekimiz Başkanlığında oluşturulmuş “Sağlık Danışma Kurulumuz”, Nisan 2020 tarihinden bu yana Covid-19 Pandemisi ile ilgili, hijyen ve sanitasyon kaynaklı salgın hastalıkların bulaşını sınırlamak ve kontrolü amacıyla enfeksiyon önleme ve kontrol işlemlerine dair çalışmalarını yürütmekte ve sıklıkla güncellemektedir. İdari kontroller, kurumsal düzeyde enfeksiyonun önlenmesine yardımcı olmak ve enfeksiyonun bulaşmasını kontrol etmek ve sınırlamak için uygulanmaktadır.

Sağlık Danışma Kurulumuz ; Millî Eğitim Bakanlığı ve TSE ortak yayını olan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu”, T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve yayınlanan “COVID-19 (SARS-CoV-2 enfeksiyonu) temaslı takibi,  salgın yönetimi, evde hasta izlemi ve filyasyon Bilimsel Danışma Kurulu Çalışması“ ve yine T.C. Sağlık Bakanlığı, “Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehber”lerini kaynak olarak alarak çalışmalarını yürütmekte, uygulanacak farklı tedbirler hakkında gerekli bilgilendirmeler ve yeni düzenlemeler de ayrıca takip edilmektedir.

Sağlık Danışma Kurulu Üyeleri İşyeri Hekimi
İK Müdürü
Okul Müdürleri
İzolasyon Sorumluları Okul Hemşireleri
Filyasyon/İletişim Sorumluları
Veli -Öğrenci için Okul Müdürlüğü/ 0216 622 6510
Personel için İK Müdürlüğü/ 0553 1665474
Taşeron/Ziyaretçi için İdari İşler/ 0552 2620146
E-posta adresi epidemik@kp.k12.tr

Covid-19 Vakaları ile ilgili bildirim alındığında, temaslı/yakın temaslı olarak uygulanacak iletişim hiyerarşisi aşağıdaki gibidir.

Veli -Öğrenci için: Okul Müdürlüğü, temaslı/yakın temaslı öğrenci, öğrenci velisi ve resmî kurumlar,

Personel için: İnsan Kaynakları Müdürlüğü, temaslı/yakın temaslı çalışanlar ve resmi kurumlar,

Taşeron-Ziyaretçi için: İdari İşler, temaslı/yakın temaslı kişiler ve resmi kurumlar İle iletişim kurar.

Kampüs 2: Özel Küçük Prens Anaokulu, İlkokulu, Ortaokulu

Hijyen, Enfeksiyondan Korunma ve Kontrolü Acil Durum Ekibi (Kampüs 2)

Rüya Yücel İK Müdürü / Ekip Sorumlusu
Yılmaz Yıldırım İlkokul Eğitim Koordinatörü/Ekip Üyesi
Alpay Serbez İdari İşler, Satın alma ve Depo Yönetimi Sorumlusu/Ekip Üyesi
Özgür Yalçın İç Kontrol ve Denetim Yöneticisi /Ekip Üyesi
Dr. Cemal Demir İşyeri Hekimi/Ekip Üyesi
Elvan Kandemir Anaokulu Müdürü/Ekip Üyesi
İhsan Zeren İlköğretim Müdürü/Ekip Üyesi

 

COVİD 19 ACİL DURUM TELEFONLARI LİSTESİ (Dış İletişim Bilgileri)

AMBULANS 112
ALO SABİM 184
SANCAKTEPE İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ (0 216) 311 7530
SANCAKTEPE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ (0 216) 622 7315
(0 216) 622 7316
Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19), ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür.

Aralık 2019 tarihinde Çin’in Wuhan bölgesinde yeni tanımlanan bir tür olan 2019 Novel Koronavirüs Enfeksiyonu (2019-nCoV) yaygın enfeksiyonlara ve ölümlere sebep olmuştur. Bu salgının dünyaya yayılmasını önlemek amacıyla bu bölgeye karantina uygulanması ve yolculuk kısıtlamalarına rağmen salgın birkaç ay içinde bütün dünyaya yayılmış ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından 12 Mart 2020 tarihinde Küresel Pandemi ilan edilmiştir.

Belirtileri Nelerdir?

Belirtisiz olgular olabileceği bildirilmekle birlikte, bunların oranı bilinmemektedir. En çok karşılaşılan belirtiler ateş, öksürük ve nefes darlığıdır. Şiddetli olgularda zatürre, ağır solunum yetmezliği, böbrek yetmezliği ve ölüm gelişebilmektedir.

Nasıl Bulaşır?

Hasta bireylerin öksürmeleri aksırmaları ile ortama saçılan damlacıkların solunması ile bulaşır. Hastaların solunum parçacıkları ile kirlenmiş yüzeylere dokunulduktan sonra ellerin yıkanmadan yüz, göz, burun veya ağıza götürülmesi ile de virüs alınabilir. Kirli ellerle göz, burun veya ağıza temas etmek risklidir.

Kimler Daha Fazla Risk Altında?
COVID-19 enfeksiyonu ile ilgili şimdiye kadar edinilen bilgiler, bazı insanların daha fazla hastalanma ve ciddi semptomlar geliştirme riski altında olduğunu göstermiştir.
– Vakaların yüzde 80’i hastalığı hafif geçirmektedir.
– Vakaların %20’si hastane koşullarında tedavi edilmektedir.
– Hastalık, genellikle 60 yaş ve üzerindeki kişileri daha fazla etkilemektedir.

Hastalıktan En Çok Etkilenen Kişiler:
– 60 yaş üstü olanlar
– Ciddi kronik tıbbi rahatsızlıkları olan insanlar:
– Kalp hastalığı
– Hipertansiyon
– Diyabet
– Kronik Solunum yolu hastalığı
– Kanser gibi
– Sağlık Çalışanları

T.C. Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen başlıca korunma yöntemleri aşağıdaki gibidir:

 • Maske Kullanımı: Maske kullanımına uyulması salgının yayılmasını önlemede önemli bir korunma yöntemidir. Okul içi tüm binalarda ve tüm açık alanlarda, öğrenci, öğretmen ve çalışanlarımızın maske kullanımı zorunludur.
 • Sosyal Mesafe: Sosyal uzaklaşma; kalabalık ortamlardan, toplu etkinliklerden uzak durmak, tokalaşma ve sarılma gibi yakın temaslı hareketlerden kaçınmak ve kişiler arası mesafenin, özellikle kapalı alanlarda, 3-4 adım / 2 metre uzaklığında korunması anlamına gelir.
 • Hijyenik Korunma Yöntemleri: Yaşam alanlarımızda ve kişisel temizliğimizde azami ölçüde hijyenik korunma yöntemlerine dikkat edilmesini önermekteyiz.

T.C. Sağlık Bakanlığının hazırlamış olduğu detaylı korunma yöntemlerini içeren Koronavirüs (COVID-19) Rehberine, Temaslı Takibi, Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi ve Filyasyon Rehberine ve Aşı Bilgilendirme Platformuna aşağıdaki bağlantıları tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı, Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi

Sağlık Bakanlığı, Temaslı Takibi, Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi ve Filyasyon Rehberi

Sağlık Bakanlığı, Covid-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu

SAJEV Eğitim Kurumları (Özel Küçük Prens Anaokulu, İlkokul, Ortaokul) olarak “T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu” ve “T.C. Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi” kapsamında, Okullarımızda gerekli çalışmaları tamamlamış bulunmaktayız.

Dünyada bulaşıcı hastalıkların artması ve yaşam şeklinin değişmesi ile kendimiz ve çevremiz için güvenli ve sağlıklı bir ortam yaratmak önemli bir hal almıştır.

SAJEV Eğitim Kurumları olarak, Eylem planları ve uygulamalarımız, Millî Eğitim Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü tarafından yayımlanmış olan kılavuzlara uygun şekilde ve SAJEV Eğitim Kurumlarının çalışan sayısı, idari yapısı, faaliyetleri vb. hususlar göz önüne alınarak, hijyen, enfeksiyon önleme kontrol ve sanitasyon kaynaklı salgın hastalıklar için eğitimci, öğrenci, veli, paydaş ve tüm çalışanlarımızı kapsayacak şekilde ve uygulamaların yürütülmesini, gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamak amaçlarıyla hazırlanmış ve düzenlenmiştir.

Tüm paydaşlarımızın, T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Milli Eğitim Bakanlıkları tarafından belirlenen sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanımı ile ilgili sağlık güvenliği kurallarına uymalarını bekliyoruz. Göstereceğiniz hassasiyet için şimdiden teşekkür ederiz.

Eylem Planlarımıza aşağıdaki bağlantıları tıklayarak ulaşabilirsiniz.

SAJEV EĞİTİM KURUMLARI (Kampüs 2) COVID-19 ACİL EYLEM PLANI

Değerli Velilerimiz,

Okullarımızda alınmış ve alınmaya devam edilen önlemler kapsamında güncellenen ekli kılavuzumuz incelemenize sunulmuştur. Kılavuz içeriği, yeni durum çerçevesinde tekrar gözden geçirilecektir.

COVID-19 önlemleri kapsamındaki tüm prosedürleri titizlik ve şeffaflıkla yürütmeye devam edeceğimizi bildirir, sağlıklı günler dileriz.

İlgili kılavuza aşağıdaki bağlantıları tıklayarak ulaşabilirsiniz.

SAJEV Covid – 19 Kılavuzu

 • Öğrencilerimiz ve personelimiz kendilerinin, yakınlarının ya da temas ettikleri diğer kişilerden birinde Covid-19 testinin pozitif çıkması ve/veya hastalık şüphesi ile hastaneye gitmesi durumlarında; Okulumuzdaki iş ve işlemler, Kuruluş Vaka/ Şüpheli Vaka Transferi/ Tahliye Taahhütnamesi doğrultusunda ve Kontrol Önlemleri Hiyerarşi formuna bağlı kalınarak takip edilecektir.
 • Okul saatlerinde, öğretmen veya çalışanda salgın hastalık belirtileri görülürse (ateş, öksürük, burun akıntısı, solunum sıkıntısı vb.) kişi öncelikle okul revirine yönlendirilir. Okul sağlık çalışanı (okul hemşiresi) tarafından salgın hastalık belirtisi tespit edilmişse, öğretmen veya çalışan en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilir.
 • Okul sağlık çalışanı (okul hemşiresi) salgın hastalık belirtileri görülen öğrenciyi okul yönetimi tarafından belirlenen refakatçi nezaretinde, izolasyon odasına götürür ve ilgili müdür yardımcısına bilgi verir.
 • Salgın hastalık belirtisi gösteren öğrencinin velisi, ilgili müdür yardımcısı tarafından bilgilendirilir. Velinin, öğrencisini en kısa sürede alması sağlanarak veli, en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilir. Sağlık kuruluşuna yönlendirilen veli, çocuğunun sağlık durumu hakkında okul yönetimini bilgilendirir.
 • Kendisi ile aynı ortamda yaşayan aile üyeleri veya yakın temasta olduğu kişiler arasında Covid-19 teşhis edilen tüm çalışanlarımızın bu bilgiyi okul yönetimi/İK Müdürlüğü ile paylaşması zorunludur.
 • Salgın hastalık belirtisi gösteren öğrenci, öğretmen ve çalışan ile yakın temaslı kişiler belirlenerek bu kişilere gerekli bilgilendirme yapılır ve karantina süreci başlatılır. Salgın hastalık belirtisi gösteren öğrenci, öğretmen ve çalışanın kullandığı alanlar boşaltılıp 24 saat havalandırıldıktan sonra temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri yapılır.
 • Covid-19 Test sonucu pozitif olan öğrenci, çalışan ve paydaşlarımıza dair bilgiler İK Bölümü tarafından Salgına Bağlı Pozitif Teşhis Konan Öğrenci, Çalışan ve Paydaşlara Dair Devamsızlık Formu (KP.FR.002) ile kayıt altına alınır.
 • Covid-19 Test sonucu pozitif olan her vaka incelenerek Acil Durum Ekibi Sorumlusu tarafından Kontrol Hiyerarşisi Formu (KP.FR.003) doldurulur ve kayıt altına alınır.
 • Vaka, şüpheli vaka, vaka transferi ile ilgili yapılacak iş ve işlemler Kurum tarafından Vaka, Şüpheli Vaka Transfer ve Tahliye Taahhütnamesi Formu (KP.FR.010) ile taahhüt edilerek kayıt altına alınmıştır.

Evde veya hastanede izleme, Filyasyon aranması ve Temaslı izlemi, COVID-19 Hastalarında İzolasyonun Sonlandırılması tamamen T.C. Sağlık Bakanlığı talimatlarına göre yürütülür.

   Covid-19 Öğrenci Yönetim Algoritması

Kurumumuzda İşyeri Hekimiz Başkanlığında oluşturulmuş “Sağlık Danışma Kurulumuz”, Covid-19 Pandemisi ile ilgili, hijyen ve sanitasyon kaynaklı salgın hastalıkların bulaşını sınırlamak ve kontrolü amacıyla enfeksiyon önleme ve kontrol işlemlerine dair çalışmalarını yürütmekte ve sıklıkla güncellemektedir. İdari kontroller, kurumsal düzeyde enfeksiyonun önlenmesine yardımcı olmak ve enfeksiyonun bulaşmasını kontrol etmek ve sınırlamak için uygulanmaktadır.

Sağlık Danışma Kurulumuz ; Millî Eğitim Bakanlığı ve TSE ortak yayını olan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu”,    T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve yayınlanan “COVID-19 (SARS-CoV-2 enfeksiyonu) temaslı takibi,  salgın yönetimi, evde hasta izlemi ve filyasyon Bilimsel Danışma Kurulu Çalışması“ ve yine T.C. Sağlık Bakanlığı, “Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehber”lerini kaynak olarak alarak çalışmalarını yürütmekte, uygulanacak farklı tedbirler hakkında gerekli bilgilendirmeler ve yeni düzenlemeleri de ayrıca takip edilmektedir.

 1. Velilerimiz her sabah öğrencileri aşağıdaki belirtiler açısından kontrol edecek, bunlardan herhangi biri varsa okula göndermeyerek durumunu okul idaresine bildireceklerdir.
 • 37,5 derece ve üstü ateşte,
 • Solunum yolu hastalıklarında,
 • Kuru öksürük,
 • Solunum sıkıntısı,
 • İshal, bulantı, kusma veya karın ağrısı,
 • Boğaz ağrısı,
 • Halsizlik,
 • Burun akıntısı,
 • Vücut ağrıları,
 • Zatürre,
 • İştahsızlık
 • Nefes almada zorluğa neden olan, yeni başlayan kontrolsüz öksürük,
 • Özellikle ateşle birlikte yeni başlayan şiddetli baş ağrısı

hallerinde doktorunuza danışmanızı ve bu belirtilerin görülmesi halinde tedbir olarak öğrencilerimizi okula göndermeyerek  ilgili Okul Yönetimini bilgilendirmeniz gerekmektedir.

 1. Tüm öğrencilerimizin temasta olduğu kişilerde ya da ailesinde Covid-19 şüphesi olması veya Covid-19 tespit edilmesi halinde ve/ veya izolasyon koşullarına dahil olduğunda; test sonucu dahi beklenmeden öğrencimizin velisi tarafından ilgili Okul Yönetimine hemen bilgi verilmesi gerekmektedir.
 2. Bu belirtilerden herhangi biri okulda belirlenen öğrenciler okul hemşiresi gözetiminde izolasyon odasına alınacak, öğrencilerin velileri Okul Yönetimi tarafından aranarak bilgilendirilecektir. Velinin ilgili öğrenciyi okuldan alması sağlanarak en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilir. Sağlık kuruluşuna yönlendirilen veli, çocuğunun sağlık durumu hakkında Okul Yönetimini bilgilendirir.

OKULLARDA COVID-19 POZİTİF VAKA ÇIKMASI DURUMUNDA YAPILMASI GEREKEN UYGULAMALAR

Millî Eğitim Bakanlığı olarak Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun aldığı kararlar üzerine okullarda uygulanan temaslı ve izolasyon uygulamalarında güncelleme yapılmıştır.

Anaokulu, kreşler, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarımızdaki öğretmen veya öğrencilerden birinin COVID-19 PCR testinin pozitif olması durumunda sağlık kuruluşu tarafından takip ve tedavisi yapılır, bu kişi okula devam etmez. Bu sınıfta görev alan diğer öğretmenler ve öğrenciler okula devam eder. Bu kişilerin 7 gün boyunca en az 2 ders saati arayla ilki okul girişinde olmak üzere günde iki kez semptom sorgulamaları yapılarak ateş ölçümleri gerçekleştirilir ve bunlar kayıt altına alınır. Okul girişinde semptom veya yüksek ateşi tespit edilen öğrencinin ailesi ile ivedilikle iletişime geçilerek sağlık kuruluşuna yönlendirilir. Bu sınıftaki öğrencilerin teneffüs saatinin diğer sınıflardan farklılaştırılması ve kapalı alanlarda maske ve mesafe kurallarına uymaları sağlanır.

COVID-19 PCR testi pozitif tespit edilen öğretmen veya öğrenci COVID-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’ne göre izole edilerek tedavi edilir.

Okuldaki öğretmen veya öğrencilerden birinde COVID-19 vakası çıkması durumunda COVID-19 döneminde yapılan temizliğe ek olarak Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’nin “COVID-19 Kapsamında Okullarda Alınması Gereken Önlemler” başlığı altındaki bilgilere göre temizlik yapılır.

 • Kurumlarımıza dışarıdan gelen veli, ziyaretçi vb. kişiler için Kampüs girişlerinde, ateş ölçümü ve maske kontrolü yapılmaktadır. (Kampüslerimize giriş noktasından itibaren maske takılması zorunludur.)
 • Okullarımıza maskesiz girişe izin verilmeyecektir. Gerekli maske tedariki yapılmış olup tüm öğretmen, öğrenci ve personelimiz maske kullanacaktır. Maskenin ağzı ve burnu tamamen kapatması, maskenin ön yüzüne temas edilmemesi ve lastiklerinden tutarak çıkarıldıktan sonra kapaklı maske atık kutularına atılması gerekmektedir.
 • Tüm ziyaretçilere okula girişte maske kullanımı ve sosyal mesafeye uyum konularında bilgilendirme ve uyarı yapılacaktır.
 • Kurumlarımıza kendi aracı ile giriş yapan tüm kişilerin (kurum çalışanları dahil), araç içinde maske takılarak, araç ile giriş yapmaları gerekmektedir.
 • Kampüslerimize giriş çıkış yapan ziyaretçi ve tedarikçilere bilgilendirme yapıldığına ve taahhüt alındığına dair kayıt Ziyaretçi ve Tedarikçi Bilgilendirme Formu (KP.FR.009) ile tutulacaktır.
 • Tüm randevulu görüşmelerin online yapılması teşvik edilmektedir. Çok zorunlu koşullarda yapılacak fiziksel görüşmelerde, randevulu ziyaretçilerin giriş çıkış saatleri takip edilmektedir.
 • Dışarıdan gelen kişisel kargoların kampüsümüze kabul edilmediğini hatırlatmak isteriz. Çiçek gibi gönderimler ve gıda siparişleri de bu dönemde kampüse kabul edilmeyecektir. Kuruma dışarıdan gelen kargo, paket, zarf vb. evraklar güvenlik ana girişte ilgili kişilere teslim edilmektedir.
 • T.C. Sağlık Bakanlığı, Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi

https://covid19bilgi.saglik.gov.tr/tr/salgin-yonetimi-ve-calisma-rehberi.html

 • T.C. Sağlık Bakanlığı, Covid-19 Temaslı Takibi, Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi ve Filyasyon Rehberi

https://covid19.saglik.gov.tr/TR-66339/temasli-takibi-salgin-yonetimi-evde-hasta-izlemi-ve-filyasyon.html

 • T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ve TSE, Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu

http://merkezisgb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2020_07/28133804_ETM_KURUMLARI_KILAVUZ_BASKI_4.pdf

 • UNİCEF, Okulların Yeniden Açılma Rehberi

https://www.unicef.org/sites/default/files/2020-06/Framework-for-reopening-schools-2020.pdf