Biz Kimiz?

Özel Küçük Prens Okulları, Saint-Joseph Lisesi mezunlarının kurduğu Saint-Joseph Lisesi Eğitim Vakfı tarafından yönetilmekte olan, anaokulundan yüksek öğretime kadar eğitim hizmeti sunan bir kurumdur.

Okullarımız, köklü eğitim kültürü ve geleneklerinden aldığı güçle; çocuklarımızın nitelikli bir eğitim alırken, mutlu bir çocukluk ve gençlik geçirmeleri için çalışan bir öğrenenler topluluğudur.

Okullarımızın Tarihçesi

Küçük Prens Okullarının kurucusu Saint-Joseph Lisesi Eğitim Vakfı (SAJEV), 29 Aralık 1992 tarihinde Saint-Joseph Lisesi mezunları tarafından Türk toplumunun kültürel, bilimsel ve sosyal gelişimine hizmet etmek; daha yüksek, verimli ve etkin düzeyde eğitim hizmetlerinin yerine getirilmesine katkıda bulunmak ve kurmuş olduğu Özel Küçük Prens Okullarını Türkiye’nin eğitim, öğretim ve yabancı dil alanında en iyi okullarından biri hâline getirmek amacıyla kurulmuştur.

Saint-Joseph Lisesi mezunlarından oluşan Mütevelli Heyeti ve heyetin seçtiği Yönetim Kurulu tarafından idare edilen SAJEV’de, Mütevelliler ve Yönetim Kurulu üyeleri gönüllü olarak hizmet vermektedirler.

Küçük Prens Eğitim Kurumlarının temeli 1998’de Küçük Prens Anaokulunun kuruluşu ile atılmıştır.

Küçük Prens İlköğretim Okulu ise bir sene sonra 13 Eylül 1999’da Kadıköy Hasanpaşa’da eğitime ilk adımını atmıştır.

Sonrasında Samandıra’da satın aldığı 29 dönümlük bir arazi üzerinde tamamladığı « Küçük Prens Eğitim Kurumları Kampüs Yatırımı » ile hedeflerinden birini daha gerçekleştiren SAJEV, 2005- 2006 eğitim-öğretim yılında eğitim kurumlarını kendi kampüsüne taşımıştır. Küçük Prens Okulları bu tarihten itibaren kendi kampüsünde eğitim hizmetine devam etmektedir.

2013-2014 Öğretim yılında İlkokul ve Ortaokul yapılan yeni kampüsüne taşınmış, Lise mevcut kampüste eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır.
İlk mezunlarını 2001-2002 eğitim-öğretim yılında vermeye başlayan okullarımız bugüne kadar 1200’ü aşkın mezun vermiştir.