SAJEV Özel Küçük Prens Lisesi olarak katılım sağladığımız “FrenchTech Hacktonfutur” yarışmasında VARYable Takımı, finalist 5 takım arasında yer alarak final sunumunu hazırlamıştır. Galatasaray Üniversitesinde düzenlenen yarışma finali Fransız Başkonsolosu Olivier GAUVİN ve Fransa Türkiye Büyükelçiliği Kültür Etkinlikleri ve Müsteşarı Sylvie Lemasson’un katılımıyla gerçekleşmiştir. Projelerinde sürdürülebilir mobilite ve teknolojiyi kullanarak bir mobil uygulama tasarlayan VARYable Takımı final sunumunu büyük özveri ve başarıyla gerçekleştirmiştir. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmenimiz Duygu Arslan ve Biyoloji Öğretmenimiz Esra Güneş ile çalışan öğrenciler “ComCarboo” projesiyle, 9 Fransız Lisesi ve 26 proje arasında birinci olmuştur. Öğrencilerimiz:

– Fransa’daki Vivatech Fuarı’na katılım hakkı,

– Paris-Saclay Okulları’ndan öğrencilerle tanışma-buluşma,

– Misson FrenchTech Paris ekibiyle görüşme,

– BPİ France ile buluşma (yatırımcı bankası),

– Fransa gezisiyle ödüllendirilmişlerdir.

Takımda bulunan öğrencilerimiz Rana Balta, Buse Venüs Akdağ, Cihangir Aybars Yariz ve Yaşar Aktürk’ü tebrik eder ve başarılarının devamını dileriz.

FrenchTech İstanbul Nedir?

“La French Tech” Fransa’daki Fransız startup sahnesidir.

Startup’ları, yatırımcıları, politika yapıcıları ve topluluk oluşturucuları bir araya getiren benzersiz bir harekettir.

Hacktonfutur Nedir ?

HACKTONFUTUR yarışması genç nesillere ilham vermek amacıyla yenilikçiliği ve girişimciliği teşvik etme isteğinin ardından doğmuştur. Bu lise yarışması, öğrencilerin kendilerini yenilikçi fikirlerle ifade etmelerine ve dünyamızın mevcut zorluklarına çözüm önermelerine olanak sağlamıştır.