Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Sn.Isabelle Dumont, 19 Şubat Pazartesi günü okullarımızı ziyaret ederek Vakıf Yöneticilerimiz, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle değerli paylaşımlarda bulunmuşlardır.

Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Sn. Isabelle Dumont, Kültür Etkinlikleri ve İşbirliği Müsteşarı ve Türkiye Fransız Kültür Merkezi Genel Müdürü Sn. Sylvie Lemasson ve Fransızca Dili İşbirliği Ataşesi Vincent Brousse; Sajev Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Demir Kısakürek, Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Özdeniz ve Okul Müdürlerimiz Sayın İhsan Zeren ve Sayın Erdal Kazan ile görüşmüştür. Büyükelçimiz, Kampüs 1 ziyaretinde bulunarak 12. sınıf öğrencileriyle sohbet etmiş; ardından da Kampüs 2’ye geçerek 4. ve 8. sınıf öğrencilerimizle bir araya gelmiştir. Ziyaret Sn. İsabelle Dumont’un öğretmenlerimizle buluşmasıyla sona ermiştir.
Her iki kültürün milli değerlerine saygı duyarak çift dille eğitim veren ve kültürler arası diyalogda önemli rol alan okullarımıza gerçekleştirdiği bu ziyaret için Sayın Büyükelçimize teşekkür ederiz.