Yemek Hizmetleri

Kurumumuzda yemek hizmeti “Sardunya” yemek şirketi tarafından verilmektedir. Firmanın seçiminde ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetimi, TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetimi, ISO 9001:2008 Kalite Yönetimi, ISO 14000 Çevre Yönetimi, ISO 17020 Akreditasyon Sertifikası, ISO 9000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi Belgesi gibi belgelere sahip olmaları, yurtiçi ve yurtdışında verdikleri hizmet kalitesi kontrol edilerek ve özel okul tecrübesi olması zorunluluğu aranarak karar verilmiştir.

Kurumumuzda anaokulu, ilkokul, ortaokul ve Lise öğrencilerimizin tümüne sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere üç kez servis yapılmaktadır. Yemekler tam gün çalışan gıda mühendisi rehberliğinde, diyetisyen kontrolünde hazırlanmakta; protein, karbonhidrat, vitamin ve mineralleri dengeli şekilde içermelerine özellikle dikkat edilir. Öğle yemeklerinde öğrencilerimize alternatifli yemekler sunulur; salata bar çeşitleri ile öğrencilerimizin sağlıklı beslenmelerine katkı verilir.

Gıdayla temas eden tüm personel, hijyen eğitimi almış olup hijyen sertifikaları mevcuttur. Ayrıca gıdayla temas eden tüm personel her üç ayda bir portör tetkiklerinden geçerek herhangi bir hastalık taşıyıp taşımadıkları kontrol edilmektedir.

Çocuklarımızın sağlıklı beslenme ihtiyaçlarını sağlayıp, onları mutlu etmek için yemek menüleri, öğrenci yaş gruplarına göre dengeli beslenme konusunda uzmanlaşmış diyetisyenler ve gıda mühendisleri ile okul doktorumuz ve yemek komisyonu tarafından hazırlanıp onayları alındıktan sonra velilere gönderilmektedir.

  • Yemekhanelerde kullanılan hammaddeler, Türkiye’nin en seçkin firmalarından tedarik edilmekte ve tedarikçiler kalite bölümümüz tarafından rutin kontrollere tabi tutulmaktadır.
  • Menüler mevsimin sebze ve meyvelerine göre sağlıklı ve dengeli beslenme prensipleri çerçevesinde ve günlük kalori ihtiyaçları da göz önünde bulundurularak tasarlanmaktadır. Menüler özellikle hem çocuklarımızın damak zevklerine hitap etmesine hem de kendi aralarında renk farklılığıyla görsel anlamda da doyurucu olmasına özen gösterilmektedir.
  • Yemeklerde kızartma yöntemi ile hazırlanan reçeteler en aza indirilmiştir. Genellikle kızartma yerine daha sağlıklı olan fırında, ızgarada ve haşlama ile pişirme yöntemlerini tercih edilmektedir.
  • Her türlü gıda boyaları, tatlandırıcı kullanımı ise yasaktır.
  • Hava sıcaklıklarının yüksek olduğu dönemlerde (Mayıs-Kasım ayları arasında), yapım tekniği bakımından riskli olan gıdaların üretimi kesinlikle yasaktır..

Kalite yönetim sistemi standart gereklilikleri doğrultusunda mönü planlama aşamasından başlayarak yemeğin sunulması ve sonrasında örnek numunelerin saklanmasına kadar olan süreç kesin kurallara bağlanmıştır.

Ayrıca herhangi bir besine karşı alerjisi olan veya özel rahatsızlığı olan öğrencilerimiz için; veli, sağlık ekibi, mutfak personeli koordineli olarak çalışır ve öğrencilerimizin sağlık durumunu yakından izlerler.