Temizlik Hizmetleri

Okulumuzda temizlik hizmetleri alanında bir dünya markası olan SODEXO firması tarafından verilmektedir.

Temiz ve düzenli bir eğitim ortamı oluşturulması ve hijyenin saylanması için, konularında tecrübeli, uzman bir ekip tarafından temizlik hizmeti sunulmaktadır.

Temizlik hizmetleri kapsamında önceliğimiz, yaşam ve eğitim alanlarında temizlik ve düzenin sağlanması, hijyenik koşulların oluşturulması ve sürdürülebilirliği, çevre dostu ürünlerin kullanımıdır.

Okulumuzda “hijyen konusu” birinci derecede dikkate alınmakta, her teneffüsten sonra ıslak hacimler ve çöpler temizlenmektedir. Günlük rutin temizlik işleri dışında, her cumartesi günü sınıflarımızdaki ve yaşam alanlarındaki sıra, masa, oyun alanları ve öğrencilerin temas edebileceği diğer materyaller dezenfekte edilmekte ve hijyenik ürünlerle silinmektedir.

Klozet, pisuvar bakım ve temizlikleri rutin olarak temizlik firması ve teknik servis personeli tarafından yapılmaktadır.

Ayrıca; okulumuzdaki kâğıt, plastik, metal, cam, pil gibi geri dönüştürülebilecek atıkların ayrıştırılması ve toplanması sağlanmakta, yeşil dostu aktivitelere ve doğaya katkı sağlanarak öğrencilerimiz bu konularda bilinçlendirilmektedir.