Ulaşım Hizmetleri

Okulumuz servis hizmeti Tursan Ulaşım Hizmetleri A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

Yıllardır öğrenci ve veli memnuniyetini sağlayan Tursan Sürücü ve Servis Rehberleri, Firmanın İnsan Kaynakları Biriminin ayrıntılı seçim kriterlerinden geçerek seçilirler ve Öğrenci Servis Hizmet Eğitimi alarak göreve başlarlar. Eğitim- Öğretim dönemi içerisinde, içerikleri sektörün değişen ihtiyaçlarına göre revize edilmiş birçok eğitime (Teröre karşı güvenlik, cinsel istismar, iletişim, çocukta ilkyardım, iş salığı ve güvenliği eğitimleri vb.) tabii tutulurlar.

Sürücülerinin, göreve başlamadan önce sürücülüğe yeterlilikleri ile ilgili zihinsel ve fiziksel özelliklerinin ölçüldüğü PSİKOTEKNİK Testler‘le uygunlukları ölçülür.

Servis Filomuz, en üst seviyede güvenli ulaşım hizmeti için belirlenen standartların üstünde donanımlara sahip servis araçlarından oluşmaktadır. Servis araçlarının düzenli olarak bakımları yapılır ve her ay okul yetkililerinin rutin kontrolleri dışında, bağımsız bir denetim firması tarafından da denetlenirler.

Servis araçlarında öğrenciler, 3 noktadan takılan ve okul öncesi öğrenciler için özel olarak geliştirilen 4 noktalı Emniyet Kemerleri takmak zorundadırlar.

Tursan araçları otoyollarda 80 km şehir içi ve orman yollarında 50 km hız limitini aşmazlar.

Gelişen teknolojiyi güncel olarak takip eden araçlarımız GPS Uydu Takip Sistemi ile donatmıştır. Velilerimiz “servisim nerede” uygulaması ile öğrenci servisini servis süresince anlık olarak web sitesinden veya mobil uygulama ile takip edebilmekte ve öğrencilerinin alınış bırakılış saatleri, sürücü- rehber iletişim bilgileri gibi verilere anlık olarak ulaşabilmektedirler.

Servis araçları, okul bahçesinde öğrencilerini indirdikten sonra araç içi kontrol için görevlendirilmiş olan personel tarafından QR kod okutma sistemi ile kontrol edilerek araçta kalan çanta, dosya vb. şeylerin olup olmadığı yönünde her sabah denetlenir.

Servis Rehberleri çocuklarımızı yalnızca velilerine ya da velileri tarafından önceden belirtilen kişilere teslim ederler.

Anaokulu öğrencileri servis rehberleri tarafından sınıflarına teslim edilir ve akşamları da sınıflarından teslim alınırlar.

Öğrenciler Velilerinin onayı olmadan asla farklı bir adrese teslim edilmezler.

Servis araçlarımız acil durumlarda hizmet alabilmek amacıyla MED Line firması ile anlaşmalıdır. Öğrencilerimize Tursan tarafından servis saatleri içerisinde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı Ferdi Kaza Sigortası yaptırılmıştır.

Tursan sektöründe ilk TSE Kalite Sistem Belgesi ve ISO 9002 Belgesi alan firmadır. Kalite Sistem Belgesi, ISO 9001:2008, OHSAS 18001:2007, ISO 14001:2004, D2 yetki belgesi ve Türk standartları Enstitüsü standartlarına uygun yeterlilik belgesine sahip olan TURSAN okulumuzun sıkı gözetimi altında ve yoğun işbirliği içinde hizmet verir.