Güvenlik Hizmetleri

Okulumuzda Huzurlu ve güvenli bir eğitim ortamı sağlamak, öğrencilerimizin, çalışanlarımızın, velilerimizin can ve mal güvenliğini korumak amacıyla, Okul binalarımız ve çevresini sürekli izlemek için ihtiyaç duyulan Güvenlik Hizmetleri, 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanuna dayanarak, konusunda uzman ve uluslararası bir güvenlik firması olan G4S Güvenlik Hizmetleri firması tarafından  verilmektedir.

Özel Güvenlik Personellerimiz, kampüslerimizin tüm giriş noktalarında gece-gündüz 24 saat dönüşümlü olarak hizmet vermektedirler.

İç ve dış mekân güvenlik kameraları ile devamlı surette izleme yapılarak kayıt altına alınmakta, ayrıca fiziki devriye hizmetleri de yapılmaktadır.

Servis ve hizmet araçları emniyet kontrolleri yapıldıktan sonra okul içerisine alınmaktadır. Yabancı şahısların girişlerine asla müsaade edilmemektedir. Ziyaret amaçlı gelen veliler ve diğer şahıslar kimlik kontrolleri yapıldıktan sonra kimlikleri alınarak yerine verilen “ZİYARETÇİ KARTI” ile içeriye alınmaktadır.

Okulumuzun etrafı son derece güvenlikli, tel örgülü yüksek duvarlarla çevrilidir.

Çalışan Özel güvenlik personelleri konularında deneyimli kişilerden oluşmaktadır. Özel Güvenlik personellerine periyodik olarak okul güvenliği ile ilgili tazeleme eğitimleri verilmektedir.

Özel Güvenlik personelleri sık sık habersiz denetlemelere tabi tutulmakta, eksiklikleri görülenler uyarılarak gerekli önlemler alınmaktadır.