Geçmişin somut mirası olan tarihi mekânlar, öğrencilerde tarih ve kültür bilincinin oluşmasında çok önemlidir. Bu bağlamda SAJEV Özel Küçük Prens Ortaokulu Sosyal Bilgiler Bölümü tarafından 7. sınıf öğrencilerimize “Kültür Miras” ile ‘Bilim, Teknoloji ve Toplum’ temaları kapsamında İstanbul Arkeoloji, İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzeleri ve Gülhane Parkı’na ve gezi düzenlendi.
06.06.2024 Perşembe günü gerçekleştirilen gezimizin amacı, tarih öğretiminin ders kitabı bağlamının sınırlılığından çıkartılıp somutlaştırılmasına ve öğrencilerin geçmiş ve gelecek arasında bağlantı kurmasına imkân sağlamaktır.
7. sınıf öğrencilerimiz önce Arkeoloji Müzesi ve Çinili Köşkü gezdikten sonra Gülhane Parkı’nda yenen öğle yemeğinin ve dinlenme molasının ardından İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi’ni gezerek İslam medeniyetinin bilim ve teknoloji dünyasına katkılarını; Hazini, Cezeri, Takiyyüddin gibi bilim insanlarımızın insanlığa armağan ettiği icat ve keşiflerini yerinde görme fırsatı yakaladılar.