Müdürümüzden

Sevgili Küçük Prensliler,

Saint Joseph Lisesi Eğitim Vakfı tarafından kurulan ve yönetilen okulumuzda en büyük amacımız; geleceğimizi emanet edeceğimiz öğrencilerimizin sorumlu, öğrenen, üreten, mutlu bireyler olarak toplumsal yaşamda yer almalarını sağlamaktır.

Okulumuz; çağdaş bir eğitimin gerçekleştiği teknoloji ile donatılmış sınıflarıyla, modern laboratuvarlarıyla, içinde 5.000’i yabancı dilde olmak üzere toplam 17.000 eser bulunan kütüphanesiyle, etkinlik atölyeleriyle, spor ve konferans salonlarıyla, geniş ve yeşil bahçesiyle Türk eğitim sistemine katkıda bulunmaktadır.

Okulumuzda; alanlarında ve teknoloji kullanımında yetkin, eğitim yöntemleri konusunda kendilerini sürekli yenileyen öğretmenlerimiz çalışmaktadır. Öğretmenlerimizin görevleri, sadece bilgi aktarmak değildir. Öğrencilerimizin kazanımlarıyla yaşamda karşılaşabilecekleri sorunları yorumlama, geliştirdikleri bilgi ve becerilerini kullanma, iletişim kurma ve yaratıcı olma yeterliliklerine kavuşmaları öğretmenlerimizin en büyük hedefleridir.

Okulumuzun geliştirerek uyguladığı Türkçe ders programları yanında, dünyadaki siyasal, sosyal, teknolojik gelişim ve değişimleri izleyebilmelerini, diğer toplumlarla iletişim kurmalarını sağlayacak Fransızca ve İngilizce öğretimine de çok önem veriyoruz. Okulumuzdaki yabancı dil eğitimini öğrencilerimizin zihinsel, sosyal, kültürel ve duygusal gelişimleri için de gerekli buluyoruz.

Fransızca ve İngilizce ders programlarımızı Avrupa Konseyi’nin hazırladığı, “Diller için Avrupa Ortak Metni”ne göre evrensel düşünceye sahip, iletişim becerileri güçlü kültürel çeşitliliğe saygılı, bireyler yetiştirmeye yönelik olarak geliştirmekteyiz. Bu amaçla öğrencilerimiz İlkokul 4. sınıftan itibaren seviyelerine uygun olarak DELF Fransızca sınavlarına katılmakta ve 8. sınıf sonrasında B1 düzeyine ulaşmaktadırlar.

Okulumuzda düzenlenen etkinlikler, Sosyal Sorumluluk Projeleri ve Seçmeli Dersler de bu amaçlarımızı güçlendirecek şekilde yapılandırılmaktadır. Okul olarak Fransızca ve İngilizce dil öğretiminde, LGS, DELF ve KET Sınavlarında, katıldığımız projeler ve spor etkinliklerinde başarılıyız ve bu başarının devam etmesini arzu etmekteyiz.

Okulda gerçekleştirdiğimiz bütün etkinliklerimizi okul, aile ve öğrenci bütünlüğü içerisinde sevgi ve saygıya dayalı öğrenenler topluluğu olarak gerçekleştiriyoruz. Bu bağlamda velilerimize yönelik başlattığımız Fransızca Dil Kursu yoğun ilgi görmektedir.

Ülkemizin geleceğinde bilgisiyle, kültürüyle, iki yabancı diliyle, yaratıcılığıyla önemli görevler üstlenecek Küçük Prenslilere sevgilerimle başarılar diliyorum.

M. İhsan ZEREN
Özel Küçük Prens İlkokul-Ortaokul Müdürü