LabelFrancÉducation

Okullarımız LabelFrancÉducation (LABEL) sertifikası almıştır.

SAJEV Özel Küçük Prens Kurumları; öğrencilerine verdiği eğitimin kalitesini yurt içi ve yurt dışı başarılarla, aldığı uluslararası onay ve belgelerle de kanıtlamaktadır. Okulumuz tarafından Fransa Dışişleri Bakanlığına yapılan LABEL başvurusu, uzun incelemelerden sonra sonuçlanmış ve okulumuz, LABEL sertifikası verilen okullar arasına kabul edilmiştir.

LabelFrancÉducation, milli öğretim programlarının içerisinde Fransız dili ve kültürünü en iyi, en doğru şekilde öğreten yabancı okullara Fransa Dışişleri ve Milli Eğitim Bakanlıklarınca, ciddi bir denetim ve değerlendirme sonucu verilen, “mükemmeliyet belgesi”dir.

LABEL verilmesinin temel işlevi, ana dil Türkçeden sonra Fransızcanın ikinci dil olarak kusursuz bir şekilde öğretilmesini teşvik etmektir.

LABEL; bulundukları ülke vatandaşlarına eğitim veren başarılı liseleri, bu çerçevenin içine alarak onların çalışmalarını daha iyiye taşıyabilmelerini; Fransa ve diğer ülkelerde Fransızca eğitim yapan okullarla ayrıcalıklı ilişkiler kurabilmeleri için uygun ortam sağlamayı da amaçlar.

Lisemizin LABEL sertifikası sahibi olması, öğrencilerimizin yurt dışındaki üniversitelere kabul edilmelerini sağlayacak önemli bir avantaj olacaktır.

53 ülkeden 285 okul LABEL sertifikasına sahiptir. 1 Eylül 2018 tarihi itibariyle, 1.sınıftan 12.sınıfa kadar SAJEV Küçük Prens Eğitim Kurumlarının öğrenci ve eğitimcilerinin başarılarını yansıtan LABEL üstün başarı belgesi verilmeye layık görülmesinden duyduğumuz büyük memnuniyeti sizlerle de paylaşmak istedik.