Bilimi ve teknolojiyi gençlere sevdirmek ve ilham vermek amacıyla her yıl farklı bir tema ile düzenlenen Uluslararası First Lego League Turnuvası’na katılan “Les Grands Penseurs” adlı takımımız, 3 Şubat 2024’te Yeditepe Üniversitesinde düzenlenen “Masterpiece” temalı 20. Sezon 1. İstanbul Ortaokul Yerel Turnuvası’nda “Robot Tasarımı İkincilik Ödülü” kazandı.

Öğrencilerimizden Defne Ece Kaptan, Almila Bölek, Tuna Tunç, Çınar Çağlayan, Su Kazankaya, Can Mete Togay, Deniz Bekoğlu, Demir Ortakçı, Deniz Lal Oymak ve Burçin Atlas Gürdal; öğretmenleri Fatma Kaymak, Damla Güneysu ve Kamer Eğilmez rehberliğinde Ekim 2023 – Ocak 2024 dönemleri arasında çalışmalarını yürüttüler.

Öğrencilerimiz, proje sürecinde İstanbul Modern Sanat Müzesini ziyaret ettiler ve geri dönüşüm atölyelerine katılma şansı yakaladılar. Aynı zamanda okulumuzdaki müzik öğretmenleri ve Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Öğretim Görevlisi Eda Göknar ile görüşerek projelerini daha etkili hâle getirebilmek için öneriler aldılar.

Bu ödülün kazanılmasına katkı sunan öğretmenlerimizi ve takımdaki öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.