23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NI COŞKUYLA KUTLADIK

23 Nisan 1920, Mustafa Kemal Atatürk tarafından “Milli egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” ilkesiyle Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı gün olmasıyla tarihimizde bir yapı taşıdır.  Bu yıl 102.sini kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı uzaktan eğitimle, coşkulu bir törenle gerçekleştirdik.

Törenimiz; saygı duruşuyla ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından İlk ve Ortaokul Müdürümüz Sayın İhsan ZEREN, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. 3. sınıflarımız tarafından hazırlanan şiir dinletisini, öğrenci konuşmaları ve gösterileri izledi.

7. sınıf öğrencilerimizden Mina YILMAZ, 23 Nisan’ın önemi hakkında bir konuşma yaptı. 4. sınıf öğrencilerimizden Defne TELLİCİ ve Deniz TELLİCİ, bale gösterisi sergilediler.

4. sınıflarımızın hazırladığı söz korosunun ve 2. sınıflarımız tarafından düzenlenen “23 Nisan” konulu resim sergisinin izlenmesiyle devam eden törenimizde, 4 ve 5. sınıflarımızın hazırladığı animasyon gösterisi yapıldı.

5. sınıflarımızdan Barkın ŞİMŞEK’in “Çocuk” adlı şiirini seslendirdiği törenimizde, 5. sınıflarımızdan Duru SIRMA ile Lara AKİDİL tarafından “23 Nisan ve Baharın Uyanışı” adlı bale ve pandomim gösterisi sergilendi.

4. sınıfların ritim gösterisi ve 3. sınıf okul korosunun şarkılarıyla devam eden törenimiz, Küçük Prens Marşı’nın söylenmesiyle son buldu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu olsun!

2022-04-23T15:55:11+03:00