19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NI COŞKUYLA KUTLADIK

Özel Küçük Prens İlk ve Ortaokulu olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkış tarihi olan 19 Mayıs 1919’un 102. yıl dönümünü; tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizin katılımıyla coşku içinde kutladık.

Sınıf öğretmenlerimizin sunumuyla gerçekleştirilen törenimiz; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı, Okul Müdürümüz Sayın İhsan Zeren’in günün anlam ve önemine dair konuşmasıyla devam etti. Açış konuşmasının ardından “Atatürk’ün Sesinden 19 Mayıs” konulu videoyu izleyerek tarihimize Mustafa Kemal’in sesinden tanıklık ettik. Törenimizin devamında 7/C sınıfından Nil İzgi, 19 Mayıs’ın anlamı ve önemi üzerine kaleme aldığı anlamlı bir konuşma yaptı.

Öğrencilerimizin 19 Mayıs konulu “Sanal Resim Sergisi” ile devam eden törenimizde 6/B sınıfından Mina Yılmaz, Cahit Külebi’nin “Atatürk Kurtuluş Savaşı’nda” adlı şiirini seslendirdi.  Ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’nin kaderini yazdığı mücadeleyi konu edinen “19 Mayıs” adlı videomuzu hep birlikte izledik. Hepsi birbirinden başarılı jimnastikçilerimizin hazırladığı gösteri, törenimize ayrı bir renk kattı ve büyük beğeni topladı.

Okul koromuzun söylediği marşlarla coşkusu artan törenimiz, Küçük Prens Marşı’nın hep birlikte söylenmesiyle son buldu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yılı kutlu olsun!

2021-05-19T00:52:25+03:00