LGS Kılavuzu Bilgilendirme Toplantısı

8. SINIF VELİLERİMİZE YÖNELİK “SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA İLİŞKİN MERKEZÎ SINAV BAŞVURU VE UYGULAMA KILAVUZU/2021” İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

17 Nisan 2021 Cumartesi günü, saat 11.00’de 8. sınıf velilerimize yönelik “Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu/2021” ile ilgili bilgilendirme toplantısı, “Microsoft Teams” üzerinden yapıldı.

Ölçme Değerlendirme Koordinatörü Ömer Meriç tarafından gerçekleştirilen sunumda, velilerimize Merkezî Sınav Uygulama Takvimi, Başvuru İşlemleri, Okul Müdürlüklerinin Yapacağı İşlemler, İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerinin Yapacağı İşlemler, Sınavın Uygulanması ve Sınavın Değerlendirilmesi gibi konularda bilgiler aktarıldı. Ardından velilerimizin kılavuzla ilgili soruları cevaplandırıldı. 8. sınıfa giren öğretmenlerimizin dersleriyle ilgili yaptıkları açıklamalardan sonra toplantı iyi dileklerle sona erdi.

Aynı sunum, 19-22 Nisan haftasında 8.sınıf öğrencilerimizle de paylaşıldı. Kılavuzda yer alan bilgiler, Ölçme Değerlendirme Koordinatörü Ömer Meriç tarafından öğrencilerimize aktarıldı. Böylece öğrencilerimiz heyecanla bekledikleri LGS sınavına ilişkin sorularına cevap buldular.

2021-04-22T17:57:28+03:00