YARATICI YAZMA ETKİNLİĞİ (Kütüphane Haftası)

57. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında 5 ve 6. sınıflarımızla yazar sohbetleri, 7. sınıflarımızla yaratıcı yazma etkinliği gerçekleştirildi

“57. Kütüphane Haftası” kapsamında Türkçe Zümresi’nin ve Kütüphane Bölümü’nün iş birliğiyle 5 ve 6. sınıflarımızla yazar sohbetleri, 7. sınıflarımızla yaratıcı yazma etkinliği gerçekleştirildi.

5. sınıf öğrencilerimiz; 1 Nisan Perşembe günü, Türkçe dersinde büyük bir keyifle okudukları “Yeşil Tatil” kitabının yazarı Turgay FİŞEKÇİ’yle buluştu. Öğrencilerimiz; “Microsoft Teams” üzerinden gerçekleştirilen söyleşide, Turgay FİŞEKÇİ’nin paylaştığı bilgilerle ve yazarımıza yönelttikleri sorularla yeni bir bakış açısı kazandılar. Hayal güçlerini ve yeteneklerini ortaya koyarak kitapla ilgili yaptıkları ürünlerini yazarla paylaşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadılar.

6.sınıf öğrencilerimiz; 2 Nisan Cuma günü, Türkçe dersinde büyük bir heyecanla okudukları “Esrarengiz Kelimeler” adlı kitabın yazarı Almıla AYDIN ile keyifli bir söyleşide bir araya geldiler. Öğrencilerimiz; “Microsoft Teams” üzerinden yapılan söyleşide, yazarımızla edebiyat dünyasında yolculuğa çıkarak unutamayacakları bir deneyim yaşadılar. Edebiyatımıza kalıcı eserler bırakmış yazarlarımızı yakından tanıma fırsatını buldular. Ayrıca yazara birbirinden güzel sorular sordular.

7.sınıf öğrencilerimiz için 7 Nisan Çarşamba günü, “Altın Kitaplar” tarafından Yazar Antoine de Saint-Exupèry’nin “Küçük Prens” adlı kitabının çevrimiçi etkinliği gerçekleştirildi. Bu etkinlikte yazarın hayatı, web 2.0 araçlarından “menti” kullanılarak bilmeceler üzerinden soru cevap şeklinde işlendi. Bir sonraki etkinlikte Küçük Prens’in ziyaret ettiği gezegenlerde karşılaştığı canlılar üzerinden donuk imge ile canlandırmalar yapıldı. Son olarak A4 kâğıdı üzerine önceden çıktısı alınmış kuş görselinin içine yazmak suretiyle Küçük Prens’te ele alınan konulardan biri seçilerek yaratıcı yazma çalışması uygulandı.

“57. Kütüphane Haftası” etkinlikleri kapsamında öğrencilerimize farklı bakış açıları kazandıran Sayın Turgay FİŞEKÇİ’ye ve Sayın Almıla AYDIN’a, gerçekleştirdiği keyifli etkinlik için Altın Kitaplar’dan Bahar GÜREY’e teşekkürlerimizi sunarız.

2021-04-07T14:29:48+03:00