AKRAN SOHBETLERİ -2

8.SINIF ÖĞRENCİLERİMİZLE KÜÇÜK PRENSLİ MEZUNLARIMIZI BULUŞTURDUK

8. sınıf öğrencilerimizin LGS sınavına hazırlanırken motivasyonlarını artırmak, hedeflerini belirlemelerine destek olmak amacıyla birincisini geçen sene düzenlediğimiz “Akran Sohbetleri Etkinliği”mizin ikincisini 26 Kasım 2020 Perşembe günü saat 20.30’da gerçekleştirdik.

Rehber Öğretmenimiz Ebru Aykaç’ın moderatörlüğünde, LGS sınavına girmiş ve hedeflerine ulaşmış mezunlarımızla 8.sınıf öğrencilerimiz, “Microsoft Teams” ortamında online olarak samimi bir sohbet ortamında bir araya geldi.

Sınava hazırlık sürecinde neler yaşadıklarını anlatan mezunlarımız; dersleri dikkatle dinlemenin, planlı çalışmanın ve yanlış yapılan soruları öğretmenlere sormanın önemi üzerinde durdular. Pandemi sürecinde sınava nasıl hazırlandıklarından, bu süreci kendileri için nasıl verimli hâle getirdiklerinden bahsettiler. Mezunlarımızın kazandıkları liseler hakkında paylaştıkları bilgiler, öğrencilerimize hedef belirlemeleri konusunda ışık tuttu. Ayrıca 8.sınıf öğrencilerimiz, mezunlarımıza çok sayıda soru sorarak merak ettiklerini öğrenme fırsatı buldular. 8.sınıf öğretmenlerimizin de katkılarıyla tüm öğrencilerimiz için keyifli ve faydalı bir etkinlik gerçekleştirildi.

Mezunlarımızdan ARDA ATAK’a, İLAYDA ÇAVDAR’a, TAYLAN POYRAZ KALFALAR’a, ZEYNEP LİDYA MÜRTEZAOĞLU’na, DEFNE ONUR’a ve VERDA SEVEN’e katılımları ve deneyimlerini samimiyetle aktardıkları için çok teşekkür ediyoruz.

2020-11-27T15:14:39+03:00