29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenimiz

Cumhuriyet’in ilanının 99. yılı, tüm yurtta olduğu gibi okulumuzda da büyük bir gurur ve coşkuyla kutlandı.

Atatürk’ün “Milli azim ve bilincin kıymetli eseri olan Cumhuriyet’in, bugünkü ve yarınki neslin demirden ellerinde her an yükselip sağlamlaşacağına güvenim tamdır.” sözlerinin ışığında, 99 yıl önceki ruhla karşıladığımız bayramımız, tüm öğrencilerimizin katılımıyla 29 Ekim 2022 Cumartesi günü okulumuzun konferans salonunda yönetici, öğretmen, veli ve öğrencilerimizin katılımıyla kutlandı. İlginin ve heyecanın yoğun hissedildiği tören, bizlere bu coşkuyu sunan önderimiz Mustafa Kemal’e duyulan sevginin göstergesiydi.

Okul Müdürümüz Sayın Erdal Kazan’ın günün anlam ve önemine vurgu yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan törende Fransızca Öğretmenimiz Sayın Victor Philip, Atatürk’ü anlattığı samimi konuşmasıyla devam etti.

Temelinde aklın ve bilimin yer aldığı, vizyonunu çağdaş, laik, demokratik ve sosyal devlet anlayışının belirlediği ve ulusumuzun en büyük kazanımı olan Cumhuriyet’in adım adım varlığına nasıl zorluklarla kavuştuğunun anlatıldığı çarpıcı görsel sunum, arkasından öğrencilerimizin sözleriyle tüm salonda büyük duygu seli yaratan söz korosu, Atatürk’ün sevdiği şarkılar, en sevdiği dans olan “zeybek”le devam törenimizde izleyenler duygusal anlar yaşadı.

“Şimdi tam zamanı artık sende Mustafa Kemal’sin, geleceğe karar vereceksin, öğrendiğin değerlere, adalete, eşitliğe ve özgürlüğe kavuşacaksın. Başka bir dünya yaklaşıyor farkında mısın? Değişiyor, dönüşüyor, sakın yavaşlama! Sen Mustafa Kemal’ sin hatırla, Sen Cumhuriyet’ sin unutma!” mesajıyla törenimiz son buldu.

100. yılına tek adımla ulaşacağımız “Cumhuriyet”imizi daha nice yıllar böyle büyük bir coşkuyla kutlamayı diliyoruz.

2022-11-01T15:13:27+03:00