EYP DIGITR2020

AVRUPA GENÇLİK PARLAMENTOSU DİJİTAL PLATTFORMU

EYP DIGITR2020

Dünyayı saran Covid19 salgını sonrası tüm dünya dijitalleşmenin önemini bir kez daha düşündü. Bu bağlamda bu yıl pandemi sebebiyle Avrupa Gençlik Parlamentosu, EYP- European Youth Parliament Türkiye ofisinin ev sahipliğinde dijital platformda gerçekleşecek bir panel organize etti.  Bu panelin kusursuz yürütülebilmesi için Avrupa’nın farklı ülkelerinden seçilen 33 kişilik EYP DIGITR2020 ana ekibi kuruldu.

Bu ekip içerisinde başvurusu kabul edilen 8 Türk gencinden birisi de okulumuzun 9-A sınıfı öğrencilerinden Ceren Küçük, Digital ortamda gerçekleştirilecek olan bu panelde “Offical Team” üyeliğine seçildi ve Media Team Member Official üyesi olarak görevlendirildi. 20-24 Mayıs 2020 tarihlerinde gerçekleşecek olan panelde Avrupa’nın farklı ülkelerinden katılan gençler “We Are Digital” başlığı altında dijitalleşme ve sürdürülebilirlik konularında oturumlara katılacak ve çözüm önerileri sunacaklardır.

Öğrencilerimizin bilinçli, dünya olaylarına ve geleceğe duyarlı, kültürlü bir birey olarak yetişmesini hedeflediğimiz eğitim anlayışımızda Ceren Küçük’ün başarısı bizleri gururlandırmıştır. Öğrencimize başarılar diliyoruz.

2020-05-23T18:30:03+03:00