“SUNA KIRAÇ LİSELERARASI 13. ÖYKÜ YARIŞMASI”NDA İKİNCİLİK!

11-A sınıfı öğrencimiz İnci Mina Varol; Pera Müzesi, Koç Özel Lisesi, Suna ve İnan Kıraç Vakfı iş birliğiyle bu yıl 13.sü düzenlenen öykü yarışmasında “DERUNΔ adlı öyküsüyle 2. oldu.

Her yıl farklı bir temayla düzenlenen yarışmanın bu yılki teması “su” olarak belirlenmiş ve yarışmaya İstanbul genelinde toplam 45 okul katılmıştır. Öğrencilerin dereceleri ve ödülleri, online olarak düzenlenen törenle kendilerine teslim edilmiştir. Dereceye giren ve yarışmaya katılan öğrencilerin öyküleri, e-kitap olarak Koç Lisesinin resmi internet sayfasında yayımlanmıştır.

Geçtiğimiz mart ayında, Balıkesir Gönen İlçe Belediye Başkanlığının Türkiye genelinde lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği “31. Ömer Seyfettin Hikâye Yarışması”nda da “Bergüzar Paktı” adlı öyküsüyle 1. olan öğrencimiz, geçtiğimiz yıl da “Hişt hişt, Genç Sait Faik!” Liseler Arası Öykü Yazma Yarışması’nda ve Saint-Michel Lisesinin düzenlediği “Güncelle” Masal ve Hikâye Yarışması”nda birincilikler elde etmişti. Öğrencimiz İnci Mina Varol’u tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

2020-05-14T23:25:26+03:00