51. TÜBİTAK LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ İSTANBUL ASYA BÖLGE SERGİSİ’NDEYİZ!

Özel Küçük Prens Lisesi TÜBİTAK Kulübü öğrencileri, Müdür Yardımcısı Eda GÜRDAL ALTINİŞ ve Ayşe GÜL DEMİREL eşliğinde 51. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Asya Bölge Sergisi’ni ziyaret ettiler.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde 9-12 Mart 2020 tarihleri arasında açık olan sergide, 12 farklı kategoride toplam 100 proje sergilendi. Okulumuz 11-C sınıfı öğrencilerinden Boğaçhan Orhan BORAN ve danışmanı Tarih Öğretmeni Ayhan BEKTAŞ’ın “Şehrin Kaybolan Mirası: Binek Taşıisimli tarih projesinin de yer aldığı sergi, öğrencilerimize ilham kaynağı oldu.

Kulüp öğrencilerimiz, stantları gezerek farklı alanlarda yapılmış farklı çalışmaları gözlemleyip fikir ve bilgi sahibi olurken üretecekleri projeler için dikkat etmeleri gereken önemli kriterleri de gözlemlemiş ve deneyimlemiş oldular.

Kulüp öğrencilerimizin de proje çalışmalarında edindikleri bilgi ve deneyimleri kullanmaları, daha fazla sayıda bilimsel araştırmalar yaparak daha fazla sayıda proje ile ulusal ve uluslararası yarışmalarda yer almaları dileğiyle…

2020-03-13T15:28:30+03:00