KÜLTÜR-EDEBİYAT SEMPOZYUMU

Okulumuz 10. sınıf öğrencilerinden Gülnihal Kılıçoğlu, Ceren Akbaş, Ali Kelebek; Edebiyat Öğretmenleri Pelin BALCI, Sena SARAÇ, Zarife ERGÜN eşliğinde Nişantaşı Işık Okullarında düzenlenen Kültür- Edebiyat Sempozyumuna katıldı.

21 Aralık 2019 Cumartesi günü düzenlenen sempozyum, edebiyatseverlerle ülkenin önemli yazarlarını buluşturdu. Murat YALÇIN, Tarık ŞERBETÇİOĞLU, Müge İPLİKÇİ, Sırma KÖKSAL ve Latife TEKİN gibi çok değerli isimler öğrencilerle bir araya geldi.

Türk yazınında Doğu- Batı etkisinin tartışıldığı sempozyumda, konu her yazar tarafından farklı başlıklar ve farklı bakış açılarıyla ele alındı. Türk edebiyatının gelişimi, etkilendiği ve etkilediği kesimler, bunların Türk yazınına yansıma şekillerini usta kalemlerden öğrenmek; öğrenciler için oldukça farklı ve önemli bir deneyim oldu.

Etkinlik sonunda edebiyatın toplum ve kültürle ilişkisi hakkında birçok yeni bilgiye ulaşan öğrencilerimiz, edebiyata farklı açılardan bakabilme ve eleştirel düşünebilme becerilerini de geliştirdiler.

2019-12-31T10:58:04+03:00