ENKA 3. ELEŞTİREL EDEBİYAT BULUŞMALARI

SAJEV Küçük Prens Lisesi öğrencileri, ENKA Okullarında düzenlenen “3. Eleştirel Edebiyat Buluşmaları” etkinliğinde moderatör ve katılımcı olarak yer aldılar.

21 Aralık 2019 Cumartesi günü gerçekleştirilen etkinliğe 12. sınıf öğrencilerimizden Deniz Mayadağ ve Derya Kantarcıgil katıldılar. Bu yılki etkinlikte, Mahir Ünsal Eriş’in “Sarıyaz” ve “Olduğu Kadar Güzeldik” adlı öykü kitapları ele alındı.

Etkinlikte Mahir Ünsal Eriş’in öykülerini farklı atölyelerde inceleme, sorgulama ve analiz etme fırsatı bulan öğrencilerimiz; “taşra sıkıntısı, uzam-birey ilişkisi, unutmak-unutamamak, yitirme-kayıp, çocukluk-büyüme-aile, sokağın dili” gibi başlıklarda yapılan atölye çalışmalarından ikisine moderatörlük yaptılar.

Gün boyu süren çalıştaylarda öğrenciler; okuma, yazma ve iletişim becerilerini geliştirerek yaratıcı çalışmalar ortaya koydular. Ortaya çıkan bu çalışmalar, öğleden sonra yapılan oturumlarda katılımcılara sunuldu. Çalıştayların sonunda katılım sertifikalarını alan öğrencilerimiz, farklı okullardan akranlarıyla bir araya gelmenin ve ortak bir ürün çıkarmanın verdiği motivasyonla keyifli bir inceleme sürecini deneyimlediler.

2019-12-31T11:00:50+03:00