SİBER ZORBALIKLA MÜCADELE EĞİTİMİ

Bilişim Hukuku Avukatı Fehmi Ünsal Özmestik, “siber zorbalık”ın ne olduğu ve yasal çerçevesi konularında öğrencilerimize önemli bilgiler verdi.

Siber zorbalık; bir çocuğun veya ergenin başka bir çocuk veya ergen tarafından internet, interaktif, dijital ve mobil teknolojiler kullanılarak tehdit edilmesi, aşağılanması, utandırılması, taciz edilmesi veya işkence edilmesi olarak değerlendirilmektedir.

Teknolojinin temel ihtiyaç olduğu bir yüzyılda olduğumuzu düşünürsek zamanımızın büyük bir kısmının bu alanda geçtiği ortada. Ancak önemli olan bu ihtiyacı en doğru ve en zararsız şekilde karşılamaktır. Web tabanlı teknolojileri kullanırken yasal haklarımızın ve sınırlarımızın da farkında olmalıyız.

Bu bilinçle okulumuza 13 Aralık 2019 Cuma günü Bilişim Hukuku Avukatı Fehmi Ünsal Özmestik’i davet ettik. Öğrencilerimize siber zorbalığın ne olduğunu, öğrencilerin bu konuda neler yapması gerektiğini, öğrenci haklarını ve sınırlarını tüm detaylarıyla anlatan Özmestik; öğrencilerimizde konuyla ilgili önemli bir bilinçlenme oluşmasını sağladı.

2019-12-20T15:47:44+03:00