EYP 24. ULUSAL SEÇİM KONFERANSI

SAJEV Küçük Prens Lisesi, Kayseri’de düzenlenen Avrupa Gençlik Parlamentosu Türkiye 24. Ulusal Seçim Konferansı’na katıldı. 

13-16 Aralık 2019 tarihleri arasında düzenlenen konferans, TED Kayseri Koleji Lisesi ve Avrupa Gençlik Parlamentosu Derneği iş birliği ile gerçekleşti. Konferansa; İngilizce Bölüm Başkanı Gülay Özkul eşliğinde Ceren Küçük, Ayşenur Taşçı, Kerem İzzetoğlu ve Zeynep Naz Utku katıldı.

Konferans, öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimleri için oldukça yararlı oldu. 9. sınıf öğrencilerimizden Ceren Küçük “AGRI” Komitesi’nde, Ayşenur Taşçı “EMPL”, Zeynep Naz Utku ile Kerem İzzetoğlu ise “Legal Affairs” Komitelerinde jüri olarak aktif rol aldı.

Bunların yanında Ceren Küçük 4. gün düzenlenen Genel Kurul’da kendi komitesinin açılış konuşmasını yapma hakkını kazanırken Ayşenur Taşçı ve Zeynep Naz Utku da komitelerinin hazırladığı taslağı Genel Kurul’a sunma ve oylama aşamasında komitelerini temsil etme şansı elde ettiler. Farklı komitelerde farklı görevler alan öğrenciler, kendilerine verilen her sorumluluğun üstesinden başarıyla geldiler.

2019-12-20T15:44:56+03:00