MATEMATİKSEVERLER YOLLARDA

Okulumuz 11. sınıf öğrencilerine yönelik İzmir/ Şirince’deki Matematik Köyü Gezisi’nin bu sene üçüncüsünü düzenledik. Geleneksel bir etkinlik hâlini alan gezi, bu sene 2-4 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Bilindiği gibi Matematik Köyü; Nesin Vakfı’nın kendi imkânlarıyla oluşturduğu, matematik alanında faaliyet gösteren bir eğitim ve araştırma kurumudur. Öğrencilerin her yıl belirli dönemlerde ziyaret ettiği Köy, bu özelliğiyle ülkemizde ilk olma özelliği taşıyan bir yerleşkedir. Türkiye’de eğitim sistemine yeni bir soluk getiren Matematik Köyü; öğrencilere gözlemleyerek, deneyimleyerek öğrenmenin hem keyfini hem de kolaylığını sunuyor.

Öğrencilere matematik farkındalığı kazandırmak ve matematik okuryazarlığını artırmak amacıyla düzenlenen gezide Ali Nesin ve akademisyenler eşliğinde öğrencilerimiz, matematiğin gizli dünyasına bir yolculuk yaptı. Gezi kapsamında gerçekleşen felsefe ve sanat etkinliklerine de katılan öğrenciler, zamanlarını verimli olduğu kadar keyifli de geçirdiler. Artık gelenekselleşen gezi, hepimize kültürel faaliyetlerle akademik bilginin nasıl yoğrulacağını bir kez daha gösterdi.

2019-12-12T15:59:48+03:00