KARS’A UZANAN YARDIM ELİMİZ

Özel Küçük Prens Lisesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü öğrencileri, Kars Kağızman’da 160 öğrencisi bulunan 1 Ekim İlkokulunun çok amaçlı salon kurma taleplerine cevap vermek için kolları sıvadı.

Geçmiş yıllarda düzenledikleri yardım ve dayanışma etkinlikleriyle birçok başarılı projeye imza atan Kulübümüz, bu yıl da yeni projeler üreterek çalışmaya başladı. Ülkenin bir diğer ucunda yer alan Kars’taki 1 Ekim İlkokulunun kullanılmayan bir salonunu, çok amaçlı bir alana dönüştürmek için bir proje gerçekleştirdi.

Öğrencilerimiz; masa, sıra, perde, kitaplık ve çeşitli zekâ oyunları yollayarak burayı öğrencilerin aktif bir şekilde kullanmasını sağladılar. Okul Aile Birliği’nin desteğiyle 160 öğrenci için mont ve bot tedarik edildi. Giyecekler, velilerimiz ve öğrencilerimizin ortak çalışmasıyla paketlendi ve kişiye özel olarak hazırlandı.  Ayrıca her öğrenci, Kars’taki öğrencilere verilmek üzere duygu ve düşüncelerini paylaştıkları mektuplar yazdı. 6 Aralık 2019 Cuma günü tüm araç-gereç, giysi ve mektuplar Kars’a gönderildi. Projenin devamında, kulüp öğrencilerimiz mayıs ayında 1 Ekim İlkokulu’na ziyaret düzenleyerek onlarla birebir tanışma imkânı bulacaklar.

2019-12-10T12:43:06+03:00