SAĞLIĞIMIN DEĞERİNİ SAĞLIKLIYKEN BİLİYORUM

9. sınıf öğrencilerimiz; Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü dersi kapsamında, 13-14-15 Kasım 2019 tarihlerinde, belirlenen konular ile ilgili konferans salonunda sunum yaptılar.

Müfredat konularının anlatıldığı sunumlarda, her sınıf farklı başlıkları ele aldı. Sene başında planlaması yapılan etkinliğe emek veren öğrenciler; başta ekip çalışması olmak üzere bilimsel araştırma yapma, anket ve röportaj soruları hazırlama, yapılan anket ve röportaj sonuçlarını değerlendirme, grafik oluşturma, analiz ve raporlama yapma, kendini ifade edebilme, sorumluluk alma gibi birçok yönden kendilerini geliştirme olanağı buldular.

Etkinlik kapsamında 9-A İlkyardım, 9-B Obezite ve Diyabet, 9-C ALS, 9-D Organ Nakli ve Bağışı, 9-E MS Hastalığı ile ilgili sunum yaptılar.

Öğrencilerimiz; basit ilkyardım yöntemleri, vücut kitle indeksi hesaplama, sağlıklı beslenme, ALS ve MS gibi hastalıkların belirtileri ve bu hastalıkların ortaya çıkma nedenleri, hangi organların nakil işlemlerinde kullanılabileceği, organ bağışı prosedürleri gibi birçok önemli konuya dikkat çekerek hem okul içinde hem de sosyal çevrelerinde seslerini duyurmayı başardılar.

9. sınıflarımızı gayretli ve özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, öğrencilerimizin ikinci dönem hazırlayacakları sunumlarını merakla bekliyoruz.

2019-12-06T13:04:48+03:00