Özel Küçük Prens İlkokulu ve Ortaokulu olarak 10 Kasım 2022 Perşembe günü, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde andık.

Atatürk’ü Anma Töreni’miz, okulumuzun bahçesinde Okul Müdürümüz Sayın İhsan ZEREN’in; öğrencilerimizden Zeynep ÇETİNSARAÇ, Doruk YILMAZ, Kerem Sinan KALAFATÇILAR ve Duru ATEŞ ile Atatürk Büstü’ne çelenk koymasıyla başladı. Saat 09.05’te siren sesi eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

Okulumuzun Konferans Salonu’nda devam eden törenimizin açılış konuşması, Okul Müdürümüz Sayın İhsan ZEREN tarafından yapıldı. Ardından Sosyal Bilgiler Bölümü tarafından hazırlanan “Atatürk’e Veda” adlı belgesel izlendi.  Müzik Öğretmenimiz Sayın Burak BAYRAKDAR’ın Atatürk’ün sevdiği parçalardan “Bir Fırtına Tuttu Bizi” adlı türküyü seslendirdiği törenimizde, öğretmenimize zeybek oyunu ile Sayın İsmail ÇELİK eşlik etti. 7/C sınıfından Kamer İdil YALÇIN, Atatürk’ü Anma Haftası dolasıyla Türkçe Zümresi tarafından düzenlenen yarışmada birinci seçilen “Unutmayız Ata’m” adlı şiirini seslendirdi. Törenimiz, “6. Sınıflar Korosu”nun eşliğinde 6/C sınıfından Duru SIRMA’nın “Manastır Türküsü”nü; Çisel Irmak DÜVEN’in “Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim” adlı parçaları solo performansta seslendirmesiyle son buldu.

Cumhuriyetimizin kurucusu ve devrimlerimizin öncüsü Mustafa Kemal ATATÜRK’ü bir kez daha saygı, minnet ve özlemle anıyoruz.