5. sınıflarımız Ankara’da Anıtkabir’i ziyaret etti, TBMM Meclis Lokantası’nda yemek yedi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 5. sınıftaki öğrencilerimiz için Ankara gezisi düzenledik. Gezimiz 4 Ekim 2019 Cuma sabahı başladı, 10.30’da Ankara’ya vardık. İlk durağımız Türkiye Büyük Millet Meclisiydi. Meclis binasını gezen öğrencilerimiz oturum salonlarında, koridorlarda karşılaştıkları milletvekillerimizle sohbet ettiler. Öğle saatlerinde TBMM binasındaki Meclis Lokantası’nda milletvekillerimiz ve misafirleriyle yemek yiyen öğrencilerimiz için ülkemizin yönetim kademesinde yer alan isimlerle karşılaşmak, oldukça heyecan verici bir deneyim oldu.

Öğle yemeğinin ardından Ata’mızın huzuruna çıkan öğrencilerimiz Anıtkabir’deki resmî törenle mozoleye çelenk bırakarak Ata’mıza saygılarını ve sonsuz bağlılıklarını dile getirdiler. Öğleden sonra Atatürk Orman Çiftliği’ni gezdiler, Atatürk Evi’ni ziyaret ederek ilk günün yorgunluğunu atmak üzere otele yerleştiler.

Gezinin ikinci günü Ankara Kalesi ziyareti ile başladı. Ardından öğrencilerimiz, Anadolu Medeniyetleri Müzesini gezdiler. Öğle yemeğinden sonra sırada I. TBMM Kurtuluş Savaşı Müzesi ve II. TBMM Cumhuriyet Müzesi gezileri vardı.

Cumhuriyet tarihimizdeki en önemli yerleri görmek ve tanımak amacıyla gerçekleştirdiğimiz Ankara gezimiz, 5 Ekim Cumartesi akşam saatlerinde yolda verilen yemek molası sonrası okula dönüşümüzle son buldu.

2019-10-07T14:31:54+03:00