SANCAKTEPE BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ

Bilim merkezleri, öğrenmenin bireysel bir faaliyet olarak sadece sınıf içinde değil, yaşamın her alanında gerçekleştirebileceğini gösteren, öğrencilerin bilim ve teknolojiye olan yaklaşımına olumlu etki eden informal eğitim ortamlarıdır. Yapılan araştırmalar somut ve yerinde öğrenmenin ezberci eğitim yaklaşımına kıyasla daha verimli olduğunu göstermektedir.

Bilim ve teknoloji merkezleri; uygulamalı deney düzenekleri, özel sergi alanları ve her bilim dalından farklı atölye çalışmaları ile bilimin eğlenceli bir üslup ile el becerisine, akla ve kalbe hitap etmesini sağlar. Bilim merkezlerinin öncelikli amacı öğrencilerin keşif yapmasına dayanır.

Küçük Prens Ortaokulu 7. sınıf öğrencileri, Fen Bilimleri Bölümü’nün koordinasyonunda Sancaktepe Bilim ve Deney Merkezini ziyaret ettiler. Bilimi seven, merak eden, sadece okuyarak değil; deneyerek ve gözlemleyerek öğrenmeyi hak eden öğrencilerimiz bu gezide simülasyonları deneyimleyip deney aletlerini ve düzeneklerini kullandılar ve çeşitli deney atölyeleri ile zenginleştirilmiş bir öğrenme ortamında bulundular. Öğrencilerimiz fen bilimleri dersi kazanımlarına uygun, ses ve ışık deneyleri, yeryüzü deneyleri, el becerisi ve dikkat deneyleri, gösteri deneyleri, denge ve mekanik deneyleri, basınç deneyleri ve uzay bilimleri atölyeleri ile zenginleştirilmiş bir program izlediler.

2019-01-17T17:21:47+03:00