Küçük Prens Lisesi Robotik ve Kodlama Festivali’nde

Bilişim Haftası kapsamında 2 Mayıs 2019’da SAJEV Özel Küçük Prens Lisesi Teknoloji ve Kodlama Kulübü öğrencileri, İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi’nde düzenlenen Bakırköy 3. Robotik ve Kodlama Festivali’ne katıldı.

Öğrencilerimiz, Bakırköy Hava Kuvvetleri Müzesi’nde düzenlenen Maker Fuarı’nda teknolojinin üretim temelli kullanımına dair örnekleri inceleme fırsatı buldular. Fuara  ilkokul, ortaokul ve lise seviyelerinde katılım sağlayan okulların öğrencileriyle tanışma fırsatı da bulan öğrencilerimiz; robot kodlama, drone yapımı ve mekanik sistem tasarımlarını incelediler.

Etkinlik kapsamında festivale davet edilen Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yavuz SAMUR’un yaptığı sunum, öğrencilerimizin ilgisini çeken bir diğer noktaydı. Teknolojinin gelişimi ve teknoloji sayesinde yeni oluşacak  meslekler, oyun tasarımı, oyunlaştırma ve teknolojinin entegrasyonu gibi konu başlıklarını içeren sunum; başta bilgisayar oyunlarını seven ve bu oyunları aktif olarak oynayan öğrenciler olmak üzere tüm katılımcıların dikkatini çekti.

2019-05-28T14:42:16+03:00