CAVİDAN HANIM ÇİFTLİĞİ’NDE YAŞAYARAK ÖĞRENME

12 Haziran 2019 Çarşamba günü 3. ve 4. Sınıflar olarak Cavidan Hanım Çiftliği’ne gezi düzenledik. Öğrencilerimiz şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzak, kuş sesleri içinde, bulundukları ortamı hissetmek amacıyla grup liderleriyle beraber çiftliği gezdiler. Sonrasında Fen Bilimleri kazanımlarımızı destekleyen çeşitli etkinliklere katıldılar.

Toprağa dokunup hissetmek için gruplar halinde botanik etkinliğine katılan öğrencilerimiz bitki dikme sürecini tüm aşamalarıyla öğrenme fırsatı buldular. Kendilerine dağıtılan küçük saksıya biber fideleri dikerek deneyimleyip fidelerini gün sonunda evlerine götürdüler.

Peynir yapımını öğrenmek amacıyla teorik bilgiler öğrencilere aktarıldı. Bu bilgilerle her öğrenci, peynir yapım aşamasına dahil oldu.

Öğrencilerimiz, pusula kullanımı ve harita okuma becerilerinin yer aldığı hazine avı etkinliğinde doğru stratejiyle grup halinde hareket etmenin önemini bir kez daha anladılar.

Keyifli, eğitici, doğayla içi içe, arkadaş ilişkilerinin daha da perçinlendiği gezi sonrası mutlulukla Cavidan Hanım Çiftliği’nden ayrıldık.

2019-06-17T14:58:53+03:00
error: İçeriklerimiz telif hakları ve KVKK uyarınca korunmaktadır.