23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladık.            

Ata’mızın çocuklara armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. yıl dönümü, Okulumuzun Spor Salonu’nda büyük bir coşkuyla kutlandı.

Törenimiz Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma, 4/A Sınıf Öğretmeni Betül Alaca tarafından yapıldı. Ardından 2/B sınıfı öğrencilerimiz halk oyunu, 3 ve 4. sınıflarımızdan oluşan öğrencilerimizse hazırladıkları modern dans gösterisi ile sahne aldılar. Törenimiz, Türkçe Bölümümüz tarafından düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren 5/B sınıfı öğrencisi Sahra Dila Elyorgun’un “23 Nisan Bizim Bayramımız” adlı şiirini okumasıyla devam etti. Ardından 2/A sınıfı öğrencilerimiz halk oyunu gösterisi ile sahne aldılar. Törenimizin devamında 3. sınıflar korosu birbirinden güzel şarkılar seslendirdi. Sonra sırasıyla 2/C sınıfının halk oyunu, 3 ve 4. sınıflarımızdan oluşan öğrencilerimizin Latin dans gösterisi ve yine 3 ve 4. sınıflarımızın halk oyunu gösterisi vardı.

Törenimizin son bölümünde 4/A sınıfından Zeynep Naz Saran ile 4/B sınıfından Melis Yılmaz, 4/B sınıfından Eylül Teker ve son olarak 4/C sınıfından Selin Kaloğlu Fransızca şiirler seslendirdiler. Törenimiz 3. sınıflar orkestrasının sahne almasıyla sona erdi.

2019-04-29T12:10:01+03:00