Biz Kimiz

Biz Kimiz?

Özel Küçük Prens Okulları, Saint Joseph Lisesi mezunlarının kurduğu Saint Joseph Lisesi Eğitim Vakfı tarafından yönetilmekte olan, anaokulundan yükseköğretime kadar eğitim hizmeti sunan bir kurumdur.

Okullarımız, köklü eğitim kültürü ve geleneklerinden aldığı güçle; çocuklarımızın nitelikli bir eğitim alırken, mutlu bir çocukluk ve gençlik geçirmeleri için çalışan bir öğrenenler topluluğudur.

Okullarımızın Tarihçesi

Küçük Prens Okullarının kurucusu Saint-Joseph Lisesi Eğitim Vakfı (SAJEV), 29 Aralık 1992 tarihinde Saint-Joseph Lisesi mezunları tarafından; Türk toplumunun kültürel, bilimsel ve sosyal gelişimine hizmet etmek, daha yüksek, verimli ve etkin düzeyde eğitim hizmetlerinin yerine getirilmesine katkıda bulunmak ve kurmuş olduğu Özel Küçük Prens Okullarını Türkiye’nin eğitim, öğretim ve yabancı dil alanında en iyi okullarından biri hâline getirmek amacıyla kurulmuştur.

Devamını oku...

Neden Küçük Prens

Okulumuza neden "Küçük Prens" ismi seçildi?

İyi bir okul; mükemmel denebilecek bir eğitim vermenin yanı sıra, insanlara ve doğaya saygılı, duyarlı, sosyal yönü kuvvetli kişiler yetiştirmeyi de hedefler. "Küçük Prens" kitabı da çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de başlı başına bir eğitim felsefesi içeren önemli bir kitaptır.

Devamını oku...

Vizyonumuz

Özel Küçük Prens Okulları; dünya ile uyum becerisi yüksek, üretken, iletişim becerisi gelişmiş, teknolojiyi etkin kullanan, kültürlü ve çok yönlü bireyler yetiştiren,

Fransızca başta olmak üzere en az iki yabancı dili etkili bir şekilde öğreten,

Özgün modeli ve uluslararası başarılarıyla öğrenci ve çalışanlar tarafından en çok tercih edilen öncü okul olmak için çalışmaktadır.

Felsefemiz

Köklü Bir Eğitim Kültürü ve Geleneği

Küçük Prens Okulları, Fransız eğitim geleneğinin Türkiye’deki köklü temsilcisi Saint Joseph Lisesi’nin mezunları tarafından kurulmuştur. Bu gelenek dünya eğitim tarihinde dört yüz yıllık saygın bir geçmişe sahiptir. Saint-Joseph Lisesi Eğitim Vakfı tarafından yönetilen Küçük Prens Okulları, bu köklü ve ilkeli eğitim yaklaşımını, güçlü bir geçmişten parlak bir geleceğe taşımak üzere yola çıkmıştır.

Devamını oku...

Değerlerimiz

Okullarımız tüm çalışmalarında şu değerleri kendine rehber edinir.

Atatürkçü Dünya Görüşü

Atatürk’ün fikir ve eylemlerinin belirleyicisi olan dünya görüşü, kurumsal kimliğimizin vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu doğrultuda laik, yenilikçi, analitik ve bilimsel yaklaşıma üst düzeyde değer veren bir eğitim kurumu olmayı temel ilke olarak benimsiyor; özsaygısı yüksek, ulusal ve evrensel kültürün en yüksek değerleriyle donanmış, barış içinde birlikte yaşama kültürü edinmiş bireylerin yetişmesinde üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle eğitim yaklaşımımızı hayata geçiriyoruz.

Devamını oku...